Ana içeriğe atla

Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Ses Sanatları Tasarımı Anabilim Dalı Özel Yetenek Sınavı 1. Aşama Sonuçları ile 2. Aşama Sınav Planı ve Sınavın İşleyişi

 

 

 

 

 

Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü, Ses Sanatları Tasarımı Anabilim Dalı, 2020-2021 Özel Yetenek Sınavı 1. aşama sınav sonuçları için tıklayınız.

2. Aşama sınav planı için tıklayınız.

Sınav kılavuzu için tıklayınız.

 

Sınavın işleyişi:

  • Ses Sanatları Tasarımı Anabilim Dalı 2. Aşama sınavı, çevrimiçi olarak, Skype üzerinden, yüz yüze mülakat şeklinde, sınav kılavuzunda belirtildiği şekilde gerçekleştirilecektir.
  • 2. Aşama sınavına girecek tüm adayların, başvuru sırasında belirtmiş oldukları e-posta adresleri ile bir Skype hesabı oluşturmuş olmaları gerekmektedir. Sınav sırasında bir aksaklık yaşanmaması adına, ücretsiz Skype yazılımının sınav öncesinde adayların bilgisayarlarına kurulmuş olması ve kamera - ses ayarlarının doğru biçimde yapılandırıldığından emin olunması büyük önem taşımaktadır.
  • Tüm adaylar, sınav planında belirtilen gün ve saatlerde sınava alınır. Sınav günü, muhtemel bağlantı sorunları ve çeşitli teknik aksaklıklar nedeniyle adayların sınav saatlerinde kaymalar yaşanabilir. Böyle bir sorunun yaşanması durumunda, gerekli bilgilendirme adaylara başvuru sırasında belirtmiş oldukları cep telefonları numaraları üzerinden yapılır. Saat aralıklarında değişiklikler olsa da, her aday planda belirtilen gün içerisinde mutlaka sınava alınacaktır.
  • Adaylar sınav planında belirtilen gün ve saat aralığında, bilgisayarları başında, Skype hesapları açık ve çevrimiçi olarak beklemelidirler. Sırası gelen aday, bölümümüz için oluşturulmuş Skype hesabından görüntülü aranarak sınava alınacaktır.
  • Sınav sırasında adayın yanında bir başkası bulunmamalıdır.
  • Bağlanma sürecinde, bir engeli nedeniyle sorun yaşayabilecek adaylar, bağlantı sağlanıncaya kadar bir yakını veya arkadaşından yardım alabilir. Bağlantının sağlanmasının ardından aday, sınav sırasında tek başına olmalıdır.
  • Adayların, sınav sırasında, başvuruda beyan etmiş oldukları fotoğraflı bir kimlik belgelerinin yanlarında bulunması gerekmektedir.
  • Bu sayfadaki bilgiler sınav gününe kadar güncellenebilir. Adayların, bu süreçte, fakültemiz web sayfasından yapılabilecek muhtemel duyuruları takip etmeleri oldukça önemlidir.

Tüm Ses Sanatları Tasarımı Anabilim Dalı adaylarımıza ikinci aşama sınavında başarılar dileriz.